49 NA ĽADE SOM STMELIL LUKÁČA S LIBOM – Rusnák Dárius – hokej

DÁRIUS RUSNÁK – kapitán majstrov sveta 1985 a strieborný na olympiáde v Sarajeve. Po akej udalosti ho začal otec podpororovať v hokeji? Prečo po ňom Dzurilla hodil hokejku? Aká bola oslava titulu vo federálnej lige so Slovanom? V čom boli Vinco Lukáč a Igor Liba rozdielni? Prečo im dal tréner Bukač dva dni pred MS vypiť deci vodky? Našiel už svoju zlatú medailu? Prečo si nezahral v NHL? Ako si ho vážia vo Fínsku? Aké bolo pracovať pre prezidenta štátu? A mnoho ďalšieho prezradí člen Siene slávy slovenského hokeja.

48 PAMÄTNÝ GÓL TRÉNOVAL NA DETSKOM IHRISKU – Jurkemik Ladislav – futbal

LADISLAV JURKEMIK – majster Európy 1976, bronzový z ME 1980. Prečo hral za Inter a nie za Žilinu či Trnavu? Na čom stroskotal prestup do bundesligy? Čo mu dal život vo Švajčiarsku? Ako trénoval pamätný gól Talianom? Čoho sa bál v penaltovom rozstrele vo finále ME proti Nemecku? Prečo im tréner Ježek nadával? Aký štýl futbalu sa mu páči? Prečo mal konflikty ako tréner s reprezentantmi? Akú dobrú radu dostal od mamy a akú od otca? A mnoho ďalšieho prezradí člen Siene slávy slovenského futbalu.

47 NAJLEPŠÍ SLOVENSKÝ ŽUŽLOVEC – Vaculík Martin – plochá dráha

MARTIN VACULÍK – tretí najlepší jazdec na svete na plochej dráhe v roku 2023. Spoznávajú ho ľudia v supermarkete? V ktorej lige sa mu jazdí najlepšie? Ako brzdí motorka bez bŕzd? Prečo je dôležité mať dobrého ladiča? Koľko motoriek a motorov potrebuje na sezónu? Je ľahšie sa do Grand Prix dostať alebo sa v ňom udržať? Prečo synovia asi nebudú plochodrážnici? Aké skvelé podmienky vytvára klub v Žarnovici? Prečo jeho manželka nemá o neho strach? Dokedy sa dá jazdiť na vrcholovej úrovni? A mnoho ďalšieho prezradí pozitívne naladený profesionál s najvyššími ambíciami.

46 HRÁČA LINTNERA BY SOM VYHODIL – Lintner Richard – hokej

RICHARD LINTNER – hokejový majster sveta, ktorý hral vo viac než 20 kluboch. Prečo vystriedal toľko klubov a aké to má výhody? Prečo sa na Spiši takmer stal alkoholikom? Prečo sa v NHL pohádal s trénerom na ľade pred novinármi? Prečo ho legendárny Mario Lemieux stiahol z presiloviek? Aké mal pocity pred nájazdom v semifinále MS proti Švédom? Prečo si myslí, že bol najvhodnejší na riadenie slovenskej ligy? Prečo ho ľahké cesty nudia a hľadá výzvy? Ako vníma šou Citronáda a čo nové chystá? A mnoho ďalšieho prezradí hráč, ktorému prischla prezývka Citrón.

45 TEPLOMILNÝ POLÁRNIK – Valušiak Peter – polárnik

PETER VALUŠIAK – slovenský polárnik s viac než dvoma desiatkami výprav do polárnych oblastí sveta. Prečo má rád teplo, hoci je známy najmä expedíciami na Severný a Južný pól? Aké má zážitky s medveďmi? Ako vidieť klimatickú zmenu v Arktíde? Čo ho naučili ruskí kolegovia? Aký pocit je stáť na póle? Aký ťažký je návrat do civilizácie? Ako si vyberá expedície a z čoho ich financuje? Ako rieši vo veľkej zime hygienu? Aký pôžitok je kúsok slaniny medzi zubami? Kam by ešte chcel ísť? A mnoho ďalšieho prezradí vitálny muž, ktorého motto na expedíciách je: Čo nemáš, to nepotrebuješ.

44 PLAY-OFF NHL JE VOJNA – Handzuš Michal – hokej

MICHAL HANDZUŠ – hokejový majster sveta a víťaz Stanley cupu aj slovenskej extraligy. Prečo hneď po drafte neodišiel do NHL a ako veľmi mu pomohol aj rok na farme? Prečo tímy NHL zaujíma charakter hráča? Čo sa deje v kabíne NHL po zápase? Prečo majú tímy z východu v NHL výhodu? Dá sa natrénovať rýchlosť vnímania situácie na ľade? Aké bolo vyhrať extraligu v rodnom meste? Ako sa darí jeho projektu mládežníckeho hokeja? Aký má odkaz pre mladých športovcov? Prečo je vhadzovanie v hokeji veľmi dôležité? Aký dobrý zvyk si preniesol aj do života po kariére? A mnoho ďalšieho prezradí hráč s viac než 1000 zápasmi v NHL.

43 BASKETBAL BOL MOJA MILENKA – Rančík Radoslav – basketbal

RADOSLAV RANČÍK – najúspešnejší basketbalista samostatného Slovenska so 6 titulmi v Česku a 1 na Slovensku s Interom Bratislava. Prečo skončil na basketbalovej palubovke a nie v plaveckom bazéne? Prečo sa nedostal do NBA? Aký pocit bol hrať v slávnom Trevise či za Galatasaray? Prečo bola sezóna v, dnes vojnou zničenom, ukrajinskom Mariupole bizarná? Prečo má český Nymburk v jeho srdci špeciálne miesto? Prečo má na Inter sladko-kyslé spomienky? Ako sa prejavovala jeho mentalita víťaza? Ako sa mu darí v podnikaní? A mnoho ďalšieho prezradí osemnásobný Basketbalista roka.

42 POCTIVOSŤOU AŽ NA TRÓN – Ďuriš Ľubomír – hádzaná

ĽUBOMÍR ĎURIŠ – kapitán reprezentácie a strojca senzačného titulu Považskej Bystrice v extralige. Ako sa neplánovane dostal k hádzanej? Ktoré vlastnosti mu pomohli dostať sa tam, kde je? Prežil v Hlohovci najkrajšie roky kariéry? Spoznávajú ho fanúšikovia v Maďarsku? Prečo neprestúpil z Maďarska do Prešova? Prečo považuje trénera Straku za hlavný dôvod úspechu na Považí? Prečo sa rozplakal pred koncom finále? V čom ho posunul tréner Lipták? Aký je pre neho najkrajší reprezentačný zážitok? Čo bolo negatívum toho, že bol kapitán reprezentácie počas domácich ME? Aké je to pracovať popri hádzanej? A mnoho ďalšieho prezradí dvojnásobný Hádzanár roka, dvojnásobný majster Slovenska a najlepší hráč slovenskej extraligy v uplynulej sezóne.n

41 MEDAILY VEŠIAM NA RÚČKY OD METIEL – Seidlová Eva – beh

EVA SEIDLOVÁ – jediná Slovenka, ktorá odbehla viac ako 500 maratónov! Aké kuriózne behy má za sebou? Na čo myslí pri maratóne? Ako vníma svoj bežecký štýl? Prečo majú Košice špeciálne miesto v jej srdci? Ktorý maratón z tzv. Veľkej šestky zanechal v nej najväčšiu stopu? Ako financuje a organizačne zabezpečuje svoje behy? Ako po behu regeneruje? Stíha si obzrieť počas behu pamätihodnosti? Prečo behá najradšej v topánkach s tenkou podrážkou? Čo sú to hamburgy? Čo špeciálne je na občerstvovacích staniciach na Rajeckom maratóne? Ktorý beh by chcela ešte absolovať? A mnoho ďalšieho prezradí rekordérka, ktorá začala behať až ako 35-ročná.

40 ŤAŽKÉ PODMIENKY V NHL MA ZOCELILI – Lašák Ján – hokej

JÁN LAŠÁK – majster sveta a prvý slovenský brankár v NHL. Prečo je snívanie dôležitou súčasťou úspechu? Prečo je ľútosť slovenská národná vlastnosť? Prečo sa náhradný brankár v NHL často nevmestí na striedačku a kde počas zápasu sedí? Prečo sa klubom NHL oplatí poslať hráča na farmu aj na jeden deň? Prečo sa nevedel dostať do autobusu po zisku titulu majstra sveta? Prečo úplne vyhorel a ako sa z toho dostal? Čím by sme sa mali inšpirovať od Fínov? Prečo športovci často naletia podvodníkom? Ako prežiť kariéru vrcholového športovca bez zdravotných následkov? Prečo chodí s otcom na rybačku do Nórska? A mnoho ďalšieho prezradí viacnásobný najlepší hokejový brankár Slovenska.