Líder fanúšikov Spartaka prehovoril o ultras aktivitách v novom podcaste.

Líder Ultras Spartaka: Choreo pripravujú chalani celú noc, niekedy aj tri dni vkuse

Príprava celotribúnového chorea zoberie veľa času, vyrábajú ho dobrovoľníci vo svojom voľnom čase. Foto: Peter Kollár

Spartak je súčasťou života trnavských futbalových fanúšikov. Časť zo zákulisia a života ultras, ktorí sa starajú o atmosféru na štadióne, poodkryl v novom rozhovore pre podcastovú stránku www.vykroc.com líder kotla Šimon Fuzák. 

„Naši chalani, ktorí robia choreo, sú vážni profíci, makajú na tom popri svojich robotách, robia to v noci, neraz maľujú do rána. Venujú sa tomu naplno, niekedy aj tri dni vkuse. Ľudia nevedia, kto za tým stojí, ale tak to má byť, majú však za to rešpekt. Dve – tri hodiny pred zápasom sa choreo rozloží na štadióne, postráži a cez zápas ideme na to,“ hovorí aj o príprave choreografií, z ktorých idú obrázky do celého sveta.

Počas Európskej ligy napr. Ultras Spartak vytvorili celotribúnové choreografie, z ktorých jedna stála aj dvetisíc eur. Zdroje si na to musia hľadať sami.

V rozhovore, ktorý si môžete vypočuť TU, však zazneli aj ďalšie zaujímavé informácie, napr. o vzťahu k reprezentácii, SFZ, vedeniu klubu, či o historii a súčasnosti organizovaného fandenia v Trnave.

Odpovede na otázky moderátorskej dvojice zaznievali od Šimona svojrázne v trnavskom nárečí.

Šimon (v bielom) je počas zápasu otočený tvárou ku kotla, zápas si veľmi neužije, zážitok z atmosféry je však pre neho viac. Foto: Peter Kollár

Publikované na webovej stránke novín TRNAVSKÝ HLAS. (Ján Král, 10.9.2020).