Selfie z natáčania prvého dielu podcastu VYKROČ – jediného „na diaľku“ v roku 2020.

16 epizód, 14 hostí, zhruba desiatka športov. Toľko sme stihli od mája, kedy uzrela sveto prvá epizóda nového podcastu VYKROČ s manažérom (teraz už prvý raz v histórii) majstrovského hokejbalového tímu z Považskej Bystrice. Skromne si myslíme, že to nie je rozhodne málo, ale zároveň veríme, že 2021 bude z pohľadu podcastu VYKROČ ešte zaujímavejší. Poďme si ich v skratke zosumarizovať.

V úvodnej epizóde celého podcastu (počúvaj tu) sme, jediný raz doteraz online, vyspovedali manažéra hokejbalového klubu z Považskej Bystrice Martina Koleka. Asi sme mu priniesli šťastie, keďže po pauze spôsobenej prvou vlnou koronakrízy sa PROTEF stal prvýkrát majstrom SR v hokejbale po víťaznom finále nad bratislavským LG, čo Michal spolu s hráčmi aj náležite v bare na Považí oslávili 🙂

Druhá (počúva tu) a tretia (počúvaj tu) priniesla predsvadbové rozhovory v Považskej Bystrici so špeciálnou dvojicou v slovenskom športovom dianí – hádzanárom roka Mariánom „Žerkom“ Žernovičom a jeho, vtedy snúbenicou, dnes manželkou, volejbalistkou roka Majkou „Zelo“ Kostelanskou. Okrem športu zabŕdli aj do toho, v čom sa veľmi nezhodnú – do oblasti japonského jedla sushi.

Štvrtá (počúvaj tu) a piata (počúvaj tu) epizóda priniesla dvojrozhovor s Ferom Šulcom ml. natočený na dvakrát – v Nových Zámkoch a Bratislave – o zaujímavých témach – hádzanej a šípkach. Fero je pútavý rozprávač a jeho názory a postrehy sú trefné. Ak chceš vedieť prečo Slovákovi tlieskala celá hádzanárska hala v maďarskom Szegede či aký je rozdiel medzi steel a soft šípkami alebo čo je „perfect game,“ určite si vypočuj spomínané epizódy.

Epizódy šesť (počúvaj tu) a sedem (počúvaj tu) sú venované slovenskej hviezde MMA Milanovi „Mr.Comeback“ Ďatelinkovi, ktorý trpezlivo „dáva dolu“ jedného súpera za druhým a v tomto momente čaká na to, aby si pomeral sily s Karlosom „Terminátorom“ Vémolom o opasok Oktagon Champion. V epizóde natočenej v Považskej Bystrici sa dozviete ako začal s MMA, ako schudnúť 10 kg pred súťažou, či koľko ho stojí príprava na duel.

Za nahrávaním ôsmej epizódy (počúvaj tu) sme vycestovali do kúpeľného mestečka Piešťany, kde nám bývalý basketbalista, tréner a teraz funkcionár a organizátor Basketlandu Fero Kubala porozprával zážitky či pikošky zo sveta spod deravých košov, mimo iné aj o tom, kedy budeme mať ďalšieho hráča v NBA.

Deviata epizóda (počúvaj tu), natočená v hlavnom meste, sa venovala najmasovejšiemu športu na sveta – futbalu. Našim hosťom bol účastník Ligy majstrov vo futbale Stano Angelovič, ktorý po profesionálnej futbalovej kariére prešiel do sveta biznisu, a zároveň sa stal aj obľúbeným televízny spolukomentárom RTVS.

Na desiatu epizódu (počúvaj tu) nás doviezol „národný dopravca“ až pod Tatry, kde sme v Poprade vyspovedali v jeho prvom podcaste v živote kapitána hokejistov popradských kamzíkov a čerstvého hokejbalového majstra Slovenska s Považskou Bystricou, Patrika „Pinčiho“ Svitanu. Pinči sa rozhovoril o svojej novej záľube cez koronu a prisľúbil, že nám vybaví miesta na sedenie na schodoch popraského zimáku pri boji o titul 2020/2021 – stále sa tešíme 🙂

Jedenásty diel (počúvaj tu) – ako správna futbalová jedenástka, bol špeciálny. Kto by to bol povedal, že doteraz aj najpočúvanejší? Previezli sme sa do slovenského Ríma a vyspovedali šéfa „trnafského fotbalového kotla“ Šimona. Aké je to sa postaviť pred 6-tisíc ľudí na tribúne či prečo kluboví fans nefandia reprezentácii? Aj to sa dozviete v špeciálnej epizóde nášho podcastu.

Dvanásta epizóda (počúvaj tu) a kombinácia behu a duatlonu, to bol Ľubo Hrčka z beh.sk či Run For Fun a živá diskusia v Bratislave. Dozviete sa v nej napríklad aj to ako sa postavil z gauča a začal zbiehať tituly a rekordy, či prečo plakal jeho syn pri jeho pretekov alebo kedy sa mu podarilo vymyslieť opravu kotla 🙂

Štastná trinástka (počúvaj tu) nám do cesty prihrala bežca, ale aj prekladateľa a marketingového bossa Bubo Travel, Jozefa Zelizňáka. Poznáte Jo Nesba a čítate ho v slovenčine – tak čítate Jozefov preklad! Ako sa zlepšiť v polmaratóne o pol hodiny či prečo je rok 2020 paradoxne jeden z najlepších v jeho živote? Aj to sa dozviete v epizóde nahrávanej v sídle Bubo Travel v Bratislave.

V štrnástej epizóde (počúvaj tu) špičkový kondičný tréner Ivan Gabovič prezradil v epizóde nahranej v hlavnom meste mimo iné to, prečo má gombík od jadrovej elektrárne či aké to bolo trénovať dlhodovo Dominika Hrbatého alebo prečo robili tréning na streche domu otca Karola Kučeru a ako „dokopal“ Sajfu k maratónu pod tri a pol hodiny.

Za pätnástou epizódou (počúvaj tu) sme vycestovali do metropoly Turca a v šatni martinského atletického klubu vyspovedali najúspešnejšiu slovenská bežkyňu v ére samostatnosti a štvornásobnú olympioničku Luciu Hrivnák Klocovú. Lucia rozpráva aj o prechode z behania 800 m na 1500 m a nudení sa v prvej polovici dlhšieho behu či prečo atletický klub v Martine nemá problém s náborom nových detí, ale nezabúda ani na tipy pre rekreačných bežcov a dôležitost silového tréningu.

Posledná epizóda roka 2020 (počúvaj tu) priniesla opäť prepojenie bývalého špičkového športovca a biznisu. V sídle púchovskej firmy hovorí bývalý skvelý cyklista Peter Velits o aj o tom, z čoho pozostával tréning profesionálneho cyklistu aj mimo bicykla, nad čím počas dlhých hodín krútenia pedálmi premýšľal alebo čo pre neho znamenalo pretekanie na Tour de France, ale aj o láske k hokeji a ako plynule prešiel do kariéry podnikateľa vo firme Isadore Apparel.

2020 za nami, 2021 sa rozbieha, tešte sa na nové rozhovory a hlavne: Myslite pozitívne a zostaňte negatívni.